Här finner du alla lokaler som vi annonserar publikt just nu!
De uthyrningar som sker off-market går via vårt register, så kontakta oss med dina intressen så hör vi av oss!




På Svartalundsvägen 1 erbjuds nu en modern och representativ företagslokal om totalt ca 454 kvm i ett attraktivt och väl synligt läge på Flygstaden. Här kombineras ljusa kontors- och butiksytor med generösa lagerytor, vilket gör lokalen lämplig för såväl ett renodlat kontor med lagerbehov som verksamheter som önskar kombinera butik, showroom, kontor och lager under samma tak. För den verksamhet som inte har behov av hela ytan finns även möjlighet att diskutera en avdelning av lokalen. Fastighetsägaren är dessutom öppen för lokalanpassningar för att skapa en lösning som passar den tillträdande hyresgästens verksamhet och behov.
Entréplanet möter besökaren med stora glaspartier, rikligt ljusinsläpp och en imponerande takhöjd om ca 7 meter. De representativa ytorna ger fina möjligheter att skapa ett tydligt ansikte utåt för verksamheten. Totalt disponeras ca 285 kvm som kontors-, butiks- och personalytor, kompletterat med ca 169 kvm lager med bred port för smidig in- och utlastning. Hiss och trappa förbinder våningsplanen och på övre plan finns bland annat konferens-/utbildningsrum, kontorsytor och väl tilltagna personalutrymmen.
Fastigheten har ett utmärkt exponeringsläge på Flygstaden, ett av Halmstads mest etablerade handels- och verksamhetsområden. Byggnadens framträdande placering, moderna arkitektur och stora fasadytor skapar goda möjligheter för profilering och synlighet för den verksamhet som etablerar sig här. Läget ger samtidigt smidig tillgänglighet för såväl kunder som personal och transporter.
I direkt anslutning till lokalen finns generöst med parkeringsmöjligheter samt laddplatser för elbil. Kombinationen av läge, exponering, representativa lokaler och bra lagerytor gör Svartalundsvägen 1 till ett intressant alternativ för företag som söker en flexibel och långsiktig etablering på Flygstaden.
Kontakta ansvarig fastighetsmäklare för ytterligare information, dialog kring möjliga lokalanpassningar och visning.
Jag tycker särskilt formuleringen **”fastighetsägaren är öppen för lokalanpassningar”** fungerar bra, eftersom den signalerar flexibilitet utan att lova att alla önskemål kan genomföras.

Som kommersiell mäklare hjälper vi dig att investera i fastigheter eller hitta en plats för din verksamhet! Skicka din kravprofil så matchar vi dig mot publika och off-market-lägen.
Fyll i din mailadress eller telefonnummer i formuläret så kontaktar vi dig. Du får samtidigt rådgivning och en uppfattning på vilket sätt vi kan hjälpa dig. Helt förutsättningslöst!
Här skapar du bevakningen så att du garanterat inte missar den dag då din nya investering eller lokal till verksamheten dyker upp. Ange dina uppgifter här så mailar vi dig när vi har en matchning